Złoty Widok w Michałowicach to miejsce, które doceniono już wiele lat temu. Do punktu widokowego chętnie wędrowali nie tylko turyści odwiedzający Karkonosze, ale i okoliczni mieszkańcy. Stosunkowo niedawno w miejscu powstała platforma widokowa swoją bryłą przypominająca nadmorskie molo!

Złoty Widok w Michałowicach przez lata uważany był za świetny naturalny punkt widokowy. Już samo określenie „złoty” świadczyło o wybitnych walorach krajobrazowych tego miejsca. Wraz z rozwojem ruchu turystycznego, miejsce stało się całkiem sporą atrakcją.

W lipcu 2020 roku na zboczach Drewniaka oddano do użytku nową platformę widokową. Budowlę wzniesiono w ramach finansowanego przez Unię Europejską projektu „Czesko – Polski Szlak Grzbietowy”, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności pogranicza polsko-czeskiego. Taras wysunięty jest kilkanaście metrów od przebiegającej obok ścieżki, dzięki czemu rozpościera się z niego szeroki widok.

Z platformy widokowej widać zachodni kraniec Karkonoszy z takimi szczytami jak Szrenica, czy Łabski Szczyt. Z drugiej strony można oglądać fragment Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich z popularnym szczytem – Wysoki Kamień.

Złoty Widok w Michałowicach – informacje praktyczne
- Platforma widokowa znajduje się poza ścisłą zabudową Michałowic. W miejsce można dotrzeć jedną z kilku tras spacerowych. Najpopularniejsza ma około 1 km długości
- Platforma czynna jest cały rok, a wstęp na nią jest darmowy
- Samochód można zostawić w centrum Michałowic, gdzie przygotowano specjalne miejsce do parkowania
- Do Michałowic można dojechać bezpośrednio z Jeleniej Góry autobusem MZK nr 15

Złoty Widok w Michałowicach – jak dojść?
Do platformy widokowej na Złotym Widoku można dotrzeć na kilka sposobów. Jeżeli jesteście tu po raz pierwszy, najlepiej trzymajcie się wyznaczonej trasy turystycznej, która prowadzi z centrum Michałowic.
Wesprzyj projekt Górskie Wyrypy na platformie Patronite!

Co możesz jeszcze zrobić?

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.
Dodaj komentarz