Kociołki w Michałowicach to spora ciekawostka geologiczna, która już lata temu stała się niemałą atrakcją regionu. Miejsce znajduje się w pobliżu platformy widokowej przy Złotym Widoku oraz blisko starego kamieniołomu granitu. To wspaniała okolica dla małych i dużych odkrywców!

To może Cię zainteresować: Warta na Straży (Hlídka na Stráži) – widokowy leśny park w Karkonoszach
Kociołki w Michałowicach bez wątpienia są jedną z takich atrakcji. Co tak naprawdę kryje się pod tą nazwą? To granitowe skałki o fantazyjnych kształtach, na których można oglądać sporo kociołków wietrzeniowych.


Kociołki wietrzeniowe z kolei, to powstałe w wyniku naturalnych procesów zagłębienia w skale, które najczęściej przybierają kolistą lub owalną formę. W okolicach Michałowic jest ich nawet naprawdę dużo, jednak wśród nich prym wiedzie ten jeden…


Ciekawostkę stanowi fakt, że prócz fikuśnych i niecodziennych form skalnych, Kociołki w Michałowicach mają do zaoferowania także jaskinię szczelinową.


Podsumujmy. Kociołki w pobliżu Michałowic, to ciekawa formacja skalna słynąca z nietuzinkowych kształtów i obecności kociołków wietrzeniowych. W pobliżu tych granitowych skałek znajduje się jeszcze kilka innych wartych odwiedzenia miejsc, a wszystko to można zobaczyć w ramach jednego krótkiego wypadu.
Zobacz też: Złoty Widok w Michałowicach. Karkonoska platforma widokowa niczym górskie molo!

- Miejsce znajduje się około 500 metrów oraz 10 minut spacerem od zabudowy Michałowic. Od najbliższego parkingu to około 15 minut drogi
- Przy atrakcji przebiega zielony szlak turystyki pieszej, od którego Kociołki oddalane są o niespełna minutę drogi
- Do Michałowic można dojechać z Jeleniej Góry autobusem komunikacji miejskiej numer 15 w około 40 minut oraz z Piechowic w około 10 minut
- Zielony szlak przebiegający przy atrakcji to szlak długodystansowy Szklarska Poręba – Wałbrzych (około 120 km)
Lokalizacja na mapie
Kociołki w Michałowicach – jak dojść?
W opisywane miejsce można dotrzeć na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czy chcemy odbyć krótki spacer, czy też zawitać tu w ramach dłuższej wycieczki. Poniżej kilka propozycji tras.
Trasa krótka z parkingu w Michałowicach
Trasa ze Szklarskiej Poręby
Trasa pętla z Piechowic
Zobacz też inne atrakcje Karkonoszy lub pozostałe atrakcje w Sudetach

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.