
IV Rajd Kotliny Turoszowskiej odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Po raz kolejny trasa zostanie wytyczona na polsko-czeskim pograniczu, odwiedzając malownicze i mało znane zakątki Gór Izerskich. Start oraz meta rajdu wzorem ubiegłych lat zlokalizowane będą w Bogatyni.
Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans wynoszący około 60 kilometrów. Z kolei suma podejść na trasie ma wynieść około 1800 -2000 metrów.
Zobacz też: V Zimowy Maraton Świętokrzyski w 2024 roku! Świętokrzyska hybryda budzi się ze snu!
I choć parametry trasy dla wielu startujących nie powinny stanowić większej przeszkody, tak we znaki mogą dać się wysokie temperatury. W dotychczasowych edycjach to właśnie Słońce utrudniało sprawne dotarcie do mety.
W tym roku w przeddzień rajdu w Bogatyńskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie, m.in. z Dorotą Szparagą, która opowie o swoich górskich wojażach, m.in. o wędrówce liczącym 2650 km szlakiem Via Alpina Red Trail oraz o biciu rekordu na Głównym Szlaku Beskidzkim.
Zobacz też: Ręcznik chłodzący na górskie wycieczki i wakacyjne podboje. Twój wybawca na upalne dni!
Zapisy na IV Rajd Kotliny Turoszowskiej rozpoczną się w niedzielę 2 kwietnia i potrwają do 16 kwietnia 2023 roku lub do wyczerpania puli dostępnych miejsc. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 12:00 na portalu www.elektronicznezapisy.pl
Opłata startowa (red. 100 złotych) obejmuje, m.in. pamiątkową koszulkę, zabezpieczenie medyczne, punkt żywieniowy na trasie oraz na mecie, a także medale i certyfikaty dla osób, które pokonają w limicie czasowym cały dystans.
To może Cię zainteresować: III Rajd Kotliny Turoszowskiej. Relacja z trasy

Warto zauważyć, że Rajd Kotliny Turoszowskiej nadal pozostaje kameralną imprezą. W tym roku limit uczestników wyniesie 230 osób. Jeśli zatem chcecie wziąć udział w wydarzeniu, najlepiej zapisać się na nie w pierwszych dniach rejestracji online.
Miło nam poinformować, że Górskie Wyrypy po raz kolejny objęły wydarzenie patronatem medialnym.
Oficjalne wydarzenie na Facebooku
Profil Fundacji Rajd Kotliny Turoszowskiej na Facebooku
Relacja z ubiegłorocznej edycji
Co możesz jeszcze zrobić?

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.