Zapisy na XX Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej odbędą się na początku czerwca. W tym roku ze względu na okrągły jubileusz trasa tego górskiego memoriału została znacznie wydłużona, co może mieć istotne znaczenie na rejestrację online. Jak się zapisać? Ile potrwają zapisy? Ile kosztuje pakiet? Zapraszamy!
Zapisy na XX Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej rozpoczną się 1 czerwca 2023 roku o godzinie 00:01. Zgodnie z wieloletnią tradycją, kilkuset piechurów z całego kraju oczekiwać będzie w trakcie „Nocy Szybkich Palców” na otwarcie formularza rejestracyjnego.
Ta potoczna nazwa, po którą chętnie sięgają uczestnicy memoriału, sporo mówi o tym, jak przebiegają zapisy online. Organizator co roku udostępnia 500 miejsc startowych, a pula dość szybko się wyczerpuje. Rejestrację pomyślnie przechodzą tylko ci najszybsi. Bywały edycje, kiedy zapisy kończyły się kilka minut po rozpoczęciu!
Zapisy na Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej 2023 w trzech krokach
1. Wejdź na oficjalną stronę wydarzenia przejsciekotliny.org i wybierz opcję „Zapisy 2023” (red. taki przycisk pojawi się na stronie głównej w momencie rozpoczęcia rejestracji)
2. Wypełnij formularz rejestracyjny, uzupełniając go o swoje dane osobowe i wybierz opcję „Prześlij”. Jeśli zdążysz zapisać się na „Przejście”, otrzymasz potwierdzenie na email. To może trochę potrwać
3. Po pomyślnej rejestracji masz 10 dni na uregulowanie opłaty startowej. Po tym czasie osoby, które nie zrobią przelewu, zostaną usunięte z listy uczestników
Warto dodać, że 20. Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej w ramach jubileuszowej niespodzianki zyskało wydłużoną o 20 kilometrów trasę. W związku z tym faktem godzina startu została przesunięta z 12:00 na 10:00. Więcej o trasie pisaliśmy w tym wpisie, gdzie znajdziecie aktualną mapę z oznaczoną marszrutą.
Podczas Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej 2023 znacznie ulegnie zmianie wysokość opłaty wpisowej. W tym roku udział w „Kotlinie” to wydatek w wysokości 210 złotych.
To może Cię zainteresować:
Strategia startu, czyli jak zaplanować udział w górskiej imprezie długodystansowej dla piechurów
Co możesz jeszcze zrobić?
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.
4 min 7s – tyle wedlug organizatora trwaly zapisy na XX edycje 🙂
Tego właśnie się spodziewałem 🙂 Są cztery imprezy, na które tak szybko rozchodzą się miejscówki – Przejście, Żyleta, ZMŚ oraz niektóre Potrójne Korony 🙂