Zapisy na IV Maraton Pieszy Wojcieszów rozpoczną się jeszcze w sierpniu. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w nowym, październikowym terminie. A gdzie będzie chodzone? Oczywiście w Górach Kaczawskich! Zapraszamy!

To może Cię zainteresować: III Maraton Pieszy Wojcieszów – relacja ze słoneczno-błotnistej trasy
Podobnie jak na wiosnę, tak i tym razem organizatorzy wytyczą dwie trasy. Krótsza pętla będzie miała 25 kilometrów, natomiast „koronny” dystans wyniesie 40 kilometrów. A to wszystko w okolicznościach wspaniałej przyrody Gór Kaczawskich. Na pokonanie trasy obowiązywać będzie 12-godzinny limit czasowy.
Zobacz też: Buty w góry. Część 2: Buty trailowe. Czy nadają się do górskich wędrówek?
Zapisy na IV Maraton Pieszy Wojcieszów rozpoczną się w piątek 18 sierpnia o godzinie 20:00. Rejestracja uczestników odbędzie się na platformie ultimasport.pl. Poniżej znajdziecie informacje na temat wysokości wpisowego oraz limitu uczestników na poszczególnych trasach.
- Trasa 25 kilometrów: opłata startowa – 40 zł, limit uczestników – 300 osób
- Trasa 40 kilometrów: opłata startowa – 60 zł, limit uczestników – 400 osób
Nieprzekraczalny termin na uiszczenie opłaty startowej minie z dniem 1 września. Osoby, które nie opłacą startu mimo wcześniejszej rejestracji, zostaną usunięte z listy uczestników.

- Trasy wydarzenie będą oznakowane. Dodatkowo w pakiecie startowym znajdować będzie się mapa z zaznaczoną marszrutą
- Na trasach zlokalizowane będą punkty kontrolne
- Na trasach znajdować się będzie bufet z ciepłym posiłkiem
- Na mecie serwowany będzie posiłek regeneracyjny
- Każdy uczestnik, który pokona całą trasę, otrzyma pamiątkowy medal

Zapisy na IV Maraton Pieszy Wojcieszów – przydatne linki
Formularz rejestracyjny (aktywny od 18.08.2023 r., godz. 20:00)
Organizatorem wydarzenia jest Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Wojcieszowie. Miło nam poinformować, że gorskiewyrypy.pl objęły imprezę patronatem medialnym.
Więcej górskich imprez dla piechurów znajdziesz w naszym Kalendarzu

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.