Wieża widokowa w Mieroszowie to prosta i niewielka konstrukcja umożliwiająca podziwianie okolicznych pasm górskich. Ze zlokalizowanej ponad miasteczkiem budowli widać szczyty Gór Suchych oraz Gór Stołowych, a w jej bezpośrednim sąsiedztwie ustawiono dwa sporych rozmiarów trony!

Wieża widokowa w Mieroszowie to drewniana konstrukcja, którą udostępniono w 2015 roku. Posadowiona na Górze Parkowej budowla ma 16 metrów wysokości i znajduje się przysłowiowy rzut beretem od centrum tej niewielkiej miejscowości.
Zobacz też: Ruprechticki Szpiczak. Góra z genialnymi widokami!
Z platformy widokowej można wyróżnić kilka charakterystycznych miejsc. W centralnym punkcie panoramy znajduje się rozciągnięta zabudowa Mieroszowa. Na lewo od miasteczka widać szczyty Gór Suchych, z m.in. Ruprechtickim Szpiczakiem.


Z kolei na prawo od Mieroszowa można podziwiać kanciaste kształty Gór Stołowych, a w zasadzie to ich czeskiej części, jaką są Broumovskie steny. Mówi się, że patrząc w przeciwną stronę, w pogodne dni można wypatrzeć nawet karkonoskie szczyty.
Zobacz też: „Kamyki” w Górach Suchych. Stary kamieniołom melafiru w Głuszycy Górnej
Wieża widokowa w Mieroszowie z pewnością nie należy do topowych atrakcji Gór Kamiennych. Panorama z tarasu widokowego cieszy oko, jednak nie jest spektakularna. Mimo wszystko, warto odwiedzić to miejsce podczas wizyty w okolicy! Bezpośrednio przed budowlą ustawiono dwa sporych rozmiarów krzesła, które są ciekawą miejscówką do zrobienia pamiątkowych zdjęć!

Wieża widokowa w Mieroszowie – informacje praktyczne
- Wieża czynna jest przez cały rok a wstęp na nią jest darmowy
- Przy wieży znajduje się zadaszona wiata turystyczna z miejscem przeznaczonym do palenia ognisk
- Samochód można zaparkować na parkingu przy ul. Hożej lub na zabytkowym rynku. Dojście z tych miejsc do atrakcji to około 10-15 minut spacerem
- Przy wieży przebiega szlak turystyki pieszej prowadzący na Lesistą Wielką i dalej w kierunku Dzikowca lub Unisławia Śląskiego
Lokalizacja na mapie


Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.