Trasa IV Rajdu Kotliny Turoszowskiej już standardowo będzie miała około 60 kilometrów długości. Po raz kolejny organizatorzy poprowadzą stawkę uczestników w kierunku mało znanych czeskich partii Gór Izerskich. Co po drodze? Zapraszamy na analizę trasy!
IV Rajd Kotliny Turoszowskiej odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 roku. Uczestnicy będę mili do pokonania 60-kilometrową pętlę ze startem oraz metą w Bogatyni. Suma podejść na trasie wyniesie ponad 1800 metrów, z kolei najwyższym punkt marszruty znajdować będzie się na wysokości 708 m n.p.m.
W stosunku do ubiegłorocznej edycji trasa Rajdu zyskała jedynie kilka korekt. Pierwsza zmiana to nowe miejsce startu – OSiR w Bogatyni przy ul. Sportowej 8.
Początkowo startujący będą przemieszczać się na południe od Frydlatu i Rasspenavy, przejdą przez Dětřichov i ruszą w kierunku miejscowości Oldřichov v Hájích.
Trasa poprowadzi na Oldřichovské sedlo, następnie przy szczycie Kopřivník (598 m n.p.m.) i obok punktu widokowego Skalní hrad. Przechodząc pomiędzy skałkami porozrzucanymi po okolicy, uczestnicy dojdą w pobliże szczytu Špičák (724 m n.p.m.), za którym trasa zyskała nowy przebieg.
Po powrocie do Polski uczestnicy odwiedzą Opolno-Zdrój i wejdą na Granicznik (366 m n.p.m.) oraz Graniczny Wierch (575 m n.p.m.) po czym zaczną tracić na wysokości, zmierzając w kierunku mety w Bogatyni.
Bezpośredni link do trasy, gdzie można pobrać ślad GPX, znajdziecie tutajTrasa IV Rajdu Kotliny Turoszowskiej – wykaz Punktów Kontrolnych (w nawiasie przybliżona lokalizacja)
Dětřichov (12 km) – Oldřichovské sedlo (22 km)– Albrechtice u Frýdlantu ( 30 km) – Růžek ( 36 km) – Opolno-Zdrój (46 km)– Las na granicy ( 55 km) – Meta, Bogatynia (60 km)
Na trasie zlokalizowany będzie jeden bufet z owocowo-warzywnymi kubełkami (red. Albrechtice u Frýdlantu) oraz jeden Punkt Żywieniowy z zupą (red. Opolno-Zdrój). Dodatkowo na mecie serwowany będzie posiłek regeneracyjny (bigos oraz opcja wege).
Więcej wydarzeń dla piechurów znajdziecie w naszym Kalendarzu górskich imprez długodystansowych 2023
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.
Cześć Wojtku, bardzo cenię to, co robisz (informowanie o różnych wyrypach), ale w tym wypadku czuję pewien dysonans. Bo w normalnym świecie organizator ogłasza na swojej stronie z pierwszej ręki ważne szczegóły imprezy jako źródło informacji (i powinno mu bardzo na tym zależeć), a dopiero później inne portale je cytują i powielają. W świecie nienormalnym natomiast jest odwrotnie – osoby trzecie ogłaszają szczegóły, a organizator cytuje je następnie na swojej stronie (wkleja link). Jajko mądrzejsze od kury. Słabe to. Przecież oni (Rafał i spółka) się ośmieszają. Wrzucają jakieś mało interesujące pierdoły, a to, co ludzi najbardziej interesuje ogłasza osoba trzecia… Czytaj więcej »
Dzięki za komentarz! Każdy organizator ma inne podejście do tworzenia imprezy i ja tam tego komentować nie będę. Co muszę jednak zauważyć, to: 1) „praca” o której piszesz, że wykonuję, to tak naprawdę wolontariat, dlatego 2) będę musiał coś z tym zrobić, bo promocja tych wszystkich imprez pochłania sporo czasu i energii. W każdym razie – dziękuję za miłe słowa! 🙂