Trasa IV Rajdu Kotliny Turoszowskiej już standardowo będzie miała około 60 kilometrów długości. Po raz kolejny organizatorzy poprowadzą stawkę uczestników w kierunku mało znanych czeskich partii Gór Izerskich. Co po drodze? Zapraszamy na analizę trasy!

IV Rajd Kotliny Turoszowskiej odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 roku. Uczestnicy będę mili do pokonania 60-kilometrową pętlę ze startem oraz metą w Bogatyni. Suma podejść na trasie wyniesie ponad 1800 metrów, z kolei najwyższym punkt marszruty znajdować będzie się na wysokości 708 m n.p.m.
W stosunku do ubiegłorocznej edycji trasa Rajdu zyskała jedynie kilka korekt. Pierwsza zmiana to nowe miejsce startu – OSiR w Bogatyni przy ul. Sportowej 8.
Początkowo startujący będą przemieszczać się na południe od Frydlatu i Rasspenavy, przejdą przez Dětřichov i ruszą w kierunku miejscowości Oldřichov v Hájích.
Trasa poprowadzi na Oldřichovské sedlo, następnie przy szczycie Kopřivník (598 m n.p.m.) i obok punktu widokowego Skalní hrad. Przechodząc pomiędzy skałkami porozrzucanymi po okolicy, uczestnicy dojdą w pobliże szczytu Špičák (724 m n.p.m.), za którym trasa zyskała nowy przebieg.

Po powrocie do Polski uczestnicy odwiedzą Opolno-Zdrój i wejdą na Granicznik (366 m n.p.m.) oraz Graniczny Wierch (575 m n.p.m.) po czym zaczną tracić na wysokości, zmierzając w kierunku mety w Bogatyni.
Bezpośredni link do trasy, gdzie można pobrać ślad GPX, znajdziecie tutajTrasa IV Rajdu Kotliny Turoszowskiej – wykaz Punktów Kontrolnych (w nawiasie przybliżona lokalizacja)
Dětřichov (12 km) – Oldřichovské sedlo (22 km)– Albrechtice u Frýdlantu ( 30 km) – Růžek ( 36 km) – Opolno-Zdrój (46 km)– Las na granicy ( 55 km) – Meta, Bogatynia (60 km)
Na trasie zlokalizowany będzie jeden bufet z owocowo-warzywnymi kubełkami (red. Albrechtice u Frýdlantu) oraz jeden Punkt Żywieniowy z zupą (red. Opolno-Zdrój). Dodatkowo na mecie serwowany będzie posiłek regeneracyjny (bigos oraz opcja wege).
Więcej wydarzeń dla piechurów znajdziecie w naszym Kalendarzu górskich imprez długodystansowych 2023

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.
Cześć Wojtku, bardzo cenię to, co robisz (informowanie o różnych wyrypach), ale w tym wypadku czuję pewien dysonans. Bo w normalnym świecie organizator ogłasza na swojej stronie z pierwszej ręki ważne szczegóły imprezy jako źródło informacji (i powinno mu bardzo na tym zależeć), a dopiero później inne portale je cytują i powielają. W świecie nienormalnym natomiast jest odwrotnie – osoby trzecie ogłaszają szczegóły, a organizator cytuje je następnie na swojej stronie (wkleja link). Jajko mądrzejsze od kury. Słabe to. Przecież oni (Rafał i spółka) się ośmieszają. Wrzucają jakieś mało interesujące pierdoły, a to, co ludzi najbardziej interesuje ogłasza osoba trzecia… Czytaj więcej »
Dzięki za komentarz! Każdy organizator ma inne podejście do tworzenia imprezy i ja tam tego komentować nie będę. Co muszę jednak zauważyć, to: 1) „praca” o której piszesz, że wykonuję, to tak naprawdę wolontariat, dlatego 2) będę musiał coś z tym zrobić, bo promocja tych wszystkich imprez pochłania sporo czasu i energii. W każdym razie – dziękuję za miłe słowa! 🙂