Spodnie Bug Barrier Active Traveler Zip 'N’ Go, to uniwersalna outdoorowa konstrukcja, która ma zapewnić komfort podczas aktywności w cieplejszych miesiącach. Postanowiłem sprawdzić, czy model ten będzie dobrym wyborem podczas letnich górskich wycieczek.
Spodnie Bug Barrier Active Traveler Zip 'N’ Go – motywy testu
Po ostatnich latach szlajania się po górach w „czympopadnie” postanowiłem przetestować nieco bardziej zaawansowane spodnie. Podobnie, jak w przypadku koszuli z serii Bug Barrier, którą testowałem jednocześnie z dzisiejszym bohaterem, postawiłem na nieco bardziej dojrzały look. Jeżeli nie widzieliście jeszcze tekstu o wspomnianej przed chwilą koszuli – koniecznie nadróbcie zaległości! Dziś będzie o dolnej części garderoby.
Spodnie Bug Barrier Active Traveler Zip 'N’ Go – technologie i najważniejsze cechy
Standardowo rozpocznę od wymienienia wykorzystanych w modelu rozwiązań, aby następnie skonfrontować je z odczuciami i obserwacjami, które pojawiły się w trakcie użytkowania. Już pierwszy kontakt ze spodniami pozwala stwierdzić, że to uniwersalna konstrukcja z przeznaczeniem turystycznym, wyprawowym, czy jak kto woli podróżniczym. Po kolei!
- odpinane nogawki, dzięki którym z długich spodni zrobimy szorty
- oddychający materiał, szybkoschnący i odporny na uszkodzenia mechaniczne
- elastyczna tkanina nie krępująca ruchów
- technologia InsectShield, która odstrasza komary, kleszcze i inne owady
- filtr UV na bardzo wysokim poziomie UPF 50+
Spodnie Bug Barrier Active Traveler Zip 'N’ Go – użytkowanie
Spodnie testowałem podczas zróżnicowanych wypadów w polskich górach i na zagranicznych szlakach. Najdłuższa trasa, jaką w nich przeszedłem, miała niespełna 50 kilometrów długości. Najwyższą temperaturę odnotowałem w Górach Dynarskich i wyniosła ona 35 stopni C w cieniu. Idealne warunki do testowania!
Od samego początku rzuciła mi się w oczy estetyka wykonania i kunszt wykończenia, jednak nie było to dla mnie zaskoczenie. Tego po prostu wymaga się od produktów z takiej półki cenowej. Znacznie bardziej interesowało mnie, jak sprawdzi się krój, materiał i zastosowane rozwiązania.
Odpinane nogawki w spodniach Active Traveler Zip „N” Go – to pierwsza i chyba największa zaleta testowanego przeze mnie modelu. Dzięki temu świetnie sprawdzi się on w dość szerokim zakresie temperatur. Nogawki odpina się łatwo i szybko, a powstałe w ten sposób szorty nadal wyglądają elegancko. To właśnie w skróconej wersji spodni spędziłem największą ilość czasu na szlakach.
Wspomniane przeze mnie przed momentem cechy materiału mają duże znaczenie także w kontekście pakowności. Spodnie po złożeniu zajmują naprawdę bardzo mało miejsca. A wywołana niska waga modelu może zainteresować wyznawców technologi fast & light.
Spodnie Bug Barrier Active Traveler Zip 'N’ Go – parametry techniczne
- Materiał: Stretch Global Traveler: 94% nylon, 6% spandex
- Waga: 303 g
- Filtr UV: UPF 50+
- Kieszenie: 6
- Nogawki: Długie; możliwość odpięcia
Spodnie Bug Barrier Active Traveler Zip 'N’ Go – podsumowanie
Uniwersalność i to nie kosztem wyglądu, wysokiej jakości materiały, swobodny krój i wsparcie w trudniejszym terenie. Tak w skrócie mogę podsumować testowany model od Royal Robbins. Model, w którym rano przyklejony do jakiejś skały w Górach Dynarskich mozolnie zdobywałem metry wymagającego szlaku, a wieczorem zwiedzałem zabytkową starówkę miasteczka nad Adriatykiem.
Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – czy to dobry wybór na lato? Jak najbardziej! A na lata? To się okaże, bo po spodnie będę sięgał regularnie i za jakiś (dłuższy) czas wrócę tu, aby zdać recenzję z użytkowania w dłuższym kontekście czasowym. Poszukując dolnej warstwy na górskie tułaczki, z całą pewnością warto zwrócić uwagę na ten model.
Zobacz inne produkty dla mężczyzn z serii Bug Barrier od Royal Robbins!Co możesz jeszcze zrobić?
- Polub nasz profil na Facebooku
- Obserwuj nas na Instagramie
- Zostań naszym Patronem na patronite.pl
- Czerp wiedzę, dziel się doświadczeniami, komentuj, udostępniaj i klikaj w reklamy 😉
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.