Platforma widokowa na Gomólniku Małym to nowa atrakcja Gminy Głuszyca, która powstała w 2023 roku w Górach Suchych. Jej otwarcie odbyło się pod koniec kwietnia, a miejsce ze względu na świetny widok, m.in. na Góry Sowie ma szansę stać się prawdziwym hitem okolicy! Zapraszamy!




Gomólnik Mały to charakterystyczny szczyt w tej części Sudetów Środkowych, na którym do tej pory znajdował się niewielki i dziki punkt widokowy. Miejsce od lat było chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców, którzy oglądali stąd wschody i zachody słońca oraz biesiadowali przy ognisku. Więcej o samym szczycie pisaliśmy w 2020 roku tutaj.
Zobacz też: Gomólnik Mały w Górach Suchych. Turystyka omija – lokalsi uwielbiają!
Taras widokowy otwiera nowy rozdział w historii szczytu. Nowa atrakcja z pewnością przyciągnie w to miejsce wielu odwiedzających. I choć zagospodarowanie turystyczne dzikiego punktu widokowego zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, warto podkreślić pozytywny aspekt tej inwestycji.

Platforma widokowa na Gomólniku Małym to budowla dobrze przemyślana. Wielkość i kształt tarasu pozwoliły na jej wkomponowanie w otoczenie, dzięki czemu ten nie będzie wyróżniał się zbytnio w krajobrazie. Cieszy też fakt, że do wykończenia obiektu wykorzystano drewno.


Gomólnik Mały – jak dotrzeć? Trasa na platformę widokową
Na chwilę obecną na szczyt nie prowadzi żaden oficjalny szlak turystyczny (red. zaprojektowany i wyznaczony przez PTTK). Istnieje jednak kilka opcji na dojście do platformy. Wszystkie trasy są stosunkowo krótkie. Trasa Muflonową Percią zalecana jest tylko dla osób w dobrej kondycji fizycznej.
Trasa od Grzmiącej (ul. Wiejska) – umiarkowanie trudna
Będąc w tej okolicy, warto odwiedzić pobliskie „Kamyki”. To cieszący oko dawny kamieniołom melafiru, którego dno wypełnione jest wodą. Wspaniały widok! W pobliżu Głuszycy zlokalizowane są też wieże widokowe – na Ruprechtickim Szpiczaku oraz na Włodzickiej Górze.
To może Cię zainteresować: „Kamyki” w Górach Suchych. Stary kamieniołom melafiru w Głuszycy Górnej

Jeżeli interesują Was inne ciekawe miejsca w Sudetach, koniecznie zerknijcie do naszej bazy atrakcji, którą znajdziecie tutaj 🙂


Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.