Kalendarz górskich imprez długodystansowych na 2022 rok to zestawienie wielokilometrowych wydarzeń organizowanych na terytorium Polski, Czech i Słowacji. Z naciskiem na krajowe wyrypy. W zestawieniu znajdziecie klasyczne piesze maratony, rajdy długodystansowe, imprezy na orientację i nie tylko!

Czym jest nasz Kalendarz?
Kalendarz górskich imprez długodystansowych na 2022 jest zestawieniem wydarzeń organizowanych na terenach górskich i im przyległych. Wydarzenia te dedykowane są piechurom lub -w kilku przypadkach- piechurom i biegaczom. Trasy mają zróżnicowaną długość, od 20- nawet do 140-kilometrów, a zadaniem uczestników jest ich pokonanie „na raz” i to w określonym limicie czasowym.
Dlaczego w Kalendarzu nie ma popularnych imprez dla biegaczy?
W polskim internecie jest cała masa portali i blogów poświęconych imprezom biegowym. Takie wydarzenia mają wielkich sponsorów i mocne wsparcie medialne. My natomiast niezmiennie od 2013 roku staramy się zaktywizować społeczność polskich piechurów, promując i wspierając organizowane dla nich wydarzenia.
Czy będą aktualizacje?
Na chwilę obecną publikujemy pierwszą wersję zestawienia. Kalendarz górskich imprez długodystansowych na 2022 rok będzie na bieżąco uzupełniany, o czym poinformujemy za pomocą naszych mediów. Jesteśmy niemal przekonani, że wraz z upływem czasu spokojnie przebijemy 70 propozycji na zorganizowane górskie cioranko!
Jakich wydarzeń zabrakło w zestawieniu?
W tym roku dość długo czekaliśmy na daty imprez, jednak do tej pory nie wszystkie zostały podane. W kalendarzu na chwilę obecną brakuje terminów, m.in. Górskiej Kamiennogórskiej, Tour Mszana Dolna, Kaczawskiej Wyrypy, Wyrypy Beskidzkiej, czy Mordownika.
Nie znamy też losów kilku tegorocznych imprez regionu świętokrzyskiego. Oficjalnie odwołano Zimowy Maraton Świętokrzyski i jest prawdopodobne, że podobnie będzie z Maratonem Pieszym „Przedwiośnie”, Świętokrzyską 50-tką oraz Świętokrzyską 25-tką.

Co możesz jeszcze zrobić?

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.