II Kijowa Wyrypa to impreza organizowana na obszarze Karkonoszy oraz Wzgórz Łomnickich. Uczestnicy będą mieli do pokonania 50-kilometrową trasę, która odwiedzi takie malownicze zakątki, jak choćby Wodospad Podgórnej, górę Witosza, czy Zamek Księcia Henryka na Grodnej. Do końca rejestracji online pozostało kilka godzin!
II Kijowa Wyrypa odbędzie się w sobotę 9 kwietnia bieżącego roku. Miejscem startu oraz mety będzie niewielki Podgórzyn w powiecie karkonoskim. Uczestnicy będą mieli do pokonania pętlę o długości 50 kilometrów oraz przeszło 1700 metrów przewyższeń dodatnich.
Trasa wydarzenia ma następujący przebieg: Podgórzyn (Ostoja Karkonoska) – Zachełmie – Przesieka – wodospad Podgórnej – Borowice – Góra Czoło – Mysłakowice – Góra Witosza – Góra Sołtysia – Zamek księcia Henryka na Grodnej – Podgórzyn.
Marszrutę można pokonać marszem, marszem z kijkami trekkingowymi, marszem z kijkami nordic walking oraz biegiem. II Kijowa Wyrypa organizowana jest przez Karkonoską Szkołę Nordic Walking z Podgórzyna.
Do dyspozycji zainteresowanych oddano 200 miejsc startowych. Obecnie obowiązuje trzeci (najdroższy) próg wpisowego. Opłata startowa kosztuje na chwilę obecną 120 złotych. Rejestracja online skończy się o północy z 10 na 11 marca. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.
II Kijowa Wyrypa – przydatne linki:
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.
Z mapki nie widać, żeby trasa przechodziła przez Mysłakowice, Witoszę i Sołtysią. P.s.9 kwietnia nie 4
Mapka ze strony z zapisami, a podany przebieg trasy z regulaminu 🙂 Widocznie coś się pozmieniało i jedno z dwóch jest nieaktualne 🙂
Dokładnie, mapa została zmieniona, według mnie na lepsze. Tak czy inaczej już po 😉 i trzeba przyznać, że jest to jedna z nielicznych wyryrp, która faktycznie promowała aspekty krajoznawcze – dobrze poprowadzona trasa z masą punktów widokowych, na których grzechem było się nie zatrzymać, chociazby na chwilę.