Uwielbiasz aktywnie spędzać czas, spacerując po wzgórzach i wspinając się po górach? Nie możesz się doczekać, aż założysz górskie buty, weźmiesz do ręki linę z kotwicą i ruszysz na szlak? Do wspinaczki trzeba dobrze się przygotować. Dotyczy to nie tylko sprzętu, ale także ubezpieczenia. Dowiedz się, czy potrzebujesz dodatkowej ochrony, gdy wyjeżdżasz w góry.
Wspinaczka górska to sport, który wiąże się z wysokim ryzykiem doznania urazu. Wystarczy jedno potknięcie, aby upaść, zsunąć się ze stoku i np. złamać nogę. Takie zdarzenia wymagają pomocy medyków. W Polsce otrzymasz ją za darmo od Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za granicą trzeba będzie za nią zapłacić. Koszty mogą znacznie obciążyć Twój budżet. Dlatego pomyśl o ubezpieczeniu, gdy jedziesz w góry za granicę.
Czym jest polisa górska?
Ubezpieczenie górskie to dobrowolna polisa turystyczna, której zakres został rozszerzony o ryzyka związane z wypadkami podczas wspinaczki górskiej. W jej ramach towarzystwo pokryje koszty skutki zdarzeń, które miały miejsce podczas trekkingu po szlakach turystycznych. Warto przy tym pamiętać, że wiele firm narzuca ograniczenia odnośnie do wysokości góry. Niektóre towarzystwa pokrywają tylko koszty zdarzeń, które miały miejsce na wysokości np. 3 500 m. n.p.m.
Standardowa ubezpieczenie obejmuje m.in.:
• leczenie w placówkach publicznych i prywatnych;
• ratownictwo górskie,
• transport do szpitala lub Polski,
• hospitalizację.
Wyjeżdżasz w góry i oprócz wspinaczki planujesz również szusować na nartach lub snowboardzie? Rozważ zakup dodatkowego ubezpieczenia narciarskiego. Obejmuje ono zdarzenia związane z uprawianiem sportów zimowych obarczonych wysokim ryzykiem wypadku. Więcej informacji na temat tej polisy znajdziesz np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie.
Jakie ubezpieczenie górskie wybrać?
Polisę górską można wykupić w wielu towarzystwach. Proponują je np. AXA, Allianz, Europa czy Nationale-Nederlanden. Zastanawiasz się, którą wybrać? Najlepiej taką, która jest:
• dopasowana do Twoich potrzeb, czyli obejmuje sporty, które zamierzasz uprawiać;
• ma sumę ubezpieczenia wyższą niż ceny usług medycznych w kraju, do którego się wybierasz. Od tego zależy, czy towarzystwo pokryje wszystkie koszty skutków zdarzenia, czy tylko ich część. Suma powinna być jak najwyższa.
Jednocześnie pamiętaj, że im szerszy zakres ochrony i wyższa suma ubezpieczenia, tym droższa polisa. Dlatego uważnie wybierz polisę oraz dostosuj ją zarówno do wymagań, jak i możliwości Twojego portfela.
Gdzie kupić korzystne ubezpieczenie górskie?
Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie górskie, możesz skorzystać z internetowej porównywarki polis. To proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego sprawdzisz warunki dostępnych ofert bez wychodzenia z domu.
Aby go użyć, otwórz formularz, a następnie odpowiedz na pytania odnośnie do swoich potrzeb. System na podstawie podanych informacji wyselekcjonuje listę ubezpieczeń wraz ze szczegółowymi warunkami polisy. Tobie pozostanie wybrać najkorzystniejszą z nich.
Dodatkowe ubezpieczenie górskie pomoże uniknąć Ci ponoszenia kosztów pomocy medycznej uzyskanej za granicą. Dlatego warto z niego skorzystać.
Tekst sponsorowany