Wieża widokowa w Bielawie to górująca nad miastem lokalna atrakcja turystyczna. Budowla daje możliwość obserwowania Gór Sowich, Masywu Ślęży oraz tego wszystkiego, co znajduje się pomiędzy tymi dwoma „biegunami”. W tekście opiszemy samo miejsce, jak i trasę dojściową do niego. Zapraszamy!

Wieża widokowa w Bielawie posadowiona jest na Górze Parkowej (455 m n.p.m.). Wzniesienie wchodzi w skład Wzgórz Bielawskich, które stanowią część Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. A wszystko to na Przedgórzu Sudeckim.





Wieża widokowa w Bielawie – informacje praktyczne
- Wstęp na wieżę jest darmowy, a atrakcja dostępna jest przez cały rok
- W pobliżu budowli znajduje się miejsce do palenia ognisk i kilka drewnianych ław
- Znacznie większe miejsce wypoczynku znajduje się poniżej szczytu – idąc od strony Bielawy na lewo od żółtego szlaku pieszego nieco ponad nieczynnym wyciągiem narciarskim. Tu również znajdują się miejsca do rozpalania ognisk
- Najbliższy parking znajduje się niespełna kilometr od wieży w kierunku centrum Bielawy i zlokalizowany jest przy ROD „Radość” obok Domu Działkowca
- W pobliże szczytu z wieżą można też dojechać komunikacją miejską. Niedaleko Domu Działkowca ROD „Radość” znajduje się przystanek autobusowy „Bielawa Góra Parkowa”. Chcąc dojść do wieży przez szczyt Wrona, można podjechać autobusem do przystanku „Bielawa Myśliszów”
Wieża widokowa w Bielawie – jak dojść?
Najlepszym rozwiązaniem będzie spacer z centrum Bielawy. Ciekawym rozwiązaniem jest też trasa znad Jeziora Bielawskiego. Jeszcze inna opcja to szlak od strony Myśliszowa przez szczyt Wrona. Wszystkie te trasy pokrywają się z przebiegiem żółtego szlaku turystyki pieszej. Poza nim istnieje jeszcze cała sieć ścieżek przebiegających przez Górę Parkową.


Trasa żółtym szlakiem z centrum
Trasa żółtym szlakiem z Myśliszowa
Jeżeli szukasz inspiracji tutaj znajdziesz ciekawe miejsca w Sudetach. Możesz też zobaczyć wpisy o innych wieżach widokowych.

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.