XIX Prudnicki Maraton Pieszy odbędzie się 11 września. Kilka dni temu data ta została potwierdzona przez organizatora wydarzenia, którym jest PTTK Prudnik Oddział Sudetów Wschodnich. Standardowo dla uczestników przygotowano kilka tras o zróżnicowanej długości.
XIX Prudnicki Maraton Pieszy odbędzie się na obszarze Sudetów Wschodnich. Dla uczestników przygotowano cztery trasy piesze: 12-, 19-, 27- oraz -koronną- 50 kilometrową! Zapisy na trzy pierwsze dystanse odbędą się bezpośrednio na starcie w Parku Miejskim w Prudniku. Z kolei na trasę „królewską” obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Znany jest już przebieg trasy 50-kilometrowej. Uczestnicy powędrują ze Sławniowic na czeską stronę, gdzie zahaczą o Wysoki Jesionik i Zlatohorską vrchovinę. Po dotarciu do Biskupiej Kopy, marszruta przekroczy granicę, a uczestnicy już polskimi trasami ruszą w kierunku Prudnika. Metę zaplanowano przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku.
Planowany przebieg trasy 50 km
Jak zapisać się na trasę 50-kilometrową? Zapisy odbywają się poprzez dokonanie wpłaty na konto organizatora. Osoby zainteresowane udziałem mają dwie możliwości. Jeżeli ktoś planuje dojechać do Sławniowic we własnym zakresie, opłata startowa wynosi 15 złotych. Istnieje także opcja dojechania na start z Prudnika podstawionymi autokarami. Wówczas wpisowe wynosi 40 złotych. Zapisy na trasę 50-kilometrową potrwają do 7 września.
W tytule wpłaty należy wpisać:
– PMP,
– imię i nazwisko uczestnika,
– miejscowość zamieszkania (nie adres),
– numer telefonu, który będzie używany podczas PMP.
XIX Prudnicki Maraton Pieszy – przydatne linki
Relacja z zeszłorocznej edycji
A jeżeli dotarliście do końca i nie chcecie wspierać Górskich Wyryp na Patronite, to chociaż kliknijcie w reklamę poniżej
- Polub nasz profil na Facebooku
- Obserwuj nas na Instagramie
- Zostań naszym Patronem na patronite.pl
- Czerp wiedzę, dziel się doświadczeniami, komentuj, udostępniaj i klikaj w reklamy
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.