Pożegnanie „Sowy”
Góry Sowie z roku na rok przyciągają co raz większą liczbę odwiedzających. Do penetracji tego niewielkiego pasma zachęcają, m.in. zróżnicowany krajobraz, dobrze rozplanowana sieć szlaków oraz liczne wydarzenia. Nie brakuje tu też łowców przygód i tajemnic. Tak… W Górach Sowich zapach historii unosi się w powietrzu niemal na każdym kroku. Ważnymi punktami na mapie tego terenu są schroniska turystyczne. Niedawno internet obiegła informacja, że dni jednego z tych miejsc są policzone…
Prywatne Schronisko Turystyczne „Sowa” położone jest u zbiegu kilku szlaków, pomiędzy Przełęczą Sokolą, a szczytem Wielkiej Sowy. Rocznie miejsce to odwiedzane jest przez tysiące turystów. Przez ostatnie lata dzierżawcy „Sowy” dokonali wielu remontów, mających na celu przystosowanie obiektu do przyjmowania gości i podwyższenia jakości obsługi. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie udało się wypracować kompromis pomiędzy wybujałymi wymaganiami klienteli, a klimatem górskiego schroniska.
Po 20 latach najmu gospodarze „Sowy” otrzymali nieoczekiwane wypowiedzenie umowy.
W związku z tym, Schronisko w obecnej formie działać będzie do dnia 15 czerwca. Do końca tego samego miesiąca obiekt całkowicie przestanie funkcjonować…
Gospodarzy „Sowy” zapamiętamy, jako ludzi otwartych, pomocnych i szczerych. Kiedy mieli tylko możliwość pomocy – pomagali. A gdy komuś należało się kilka ostrych słów, długo nie musiał czekać.
Ekipa „Sowy” chętnie angażowała się w lokalne wydarzenia, takie, jak m.in. Maraton Pieszy „Sudecka Żyleta”. Podczas drugiej edycji tego długodystansowego maratonu w schronisku zlokalizowana była meta. Z kolei trzecia odsłona „Żylety” miała swój początek i koniec w tym wyjątkowym miejscu.
Jako społeczność Górskie Wyrypy, a więc miłośnicy turystyki, przyrody, gór i długich dystansów, dziękujemy, że niejednokrotnie mogliśmy być Waszymi gośćmi. Dziękujemy za tanie noclegi, pyszne knedliki broumovskie z gulaszem i jeszcze lepsze ruskie. Dziękujemy za zimnego Opata i owocną współpracę. Bywajcie i do zobaczenia gdzieś na szlaku!
Bywalców „Sowy” zachęcamy do przyłączenia się do akcji POŻEGNANIE „SOWY”. Akcja ta polega na zamieszczeniu w mediach społecznościowych wpisu lub zdjęcia ze Schroniska lub jego okolic i dodanie do niego hasztagu „#pożegnaniesowy”. We wpisach możecie krótko opisać swoje wspomnienie z tego miejsca, podziękować gospodarzom lub po prostu pożegnać ich i schronisko. Zróbmy prawdziwe #pożegnaniesowy!
Wraz z zakończeniem działalności Jackiego w Sowie kończy się pewna epoka. Niestety nie wszystkim podoba się tutejszy klimat, ludzie mają wysokie oczekiwania. Teraz ma być free wi-fi, co najmniej 3 gwiazdki w cenie schroniskowej.