Górska chata Růžohorky to z pozoru klasyczna bouda, jakich w Karkonoszach wiele. Wystarczy jednak znaleźć się u jej progów, by zrozumieć, że coś tu jest na rzeczy! Przed budynkiem zazwyczaj odpoczywa sporo uśmiechniętych turystów pałaszujących specjały miejscowej kuchni. Przez żołądek do serca? Obawiam się, że tak!


To może Cię zainteresować: Browar Trautenberk w Karkonoszach
Zobacz też: Bouda Bílé Labe w Karkonoszach. Pyszna czeska kuchnia w Dolinie Białej Łaby
W tutejszej restauracji dominują potrawy regionalne i specjały kuchni czeskiej. Flagowym daniem zdają się tu knedle na zakwasie z jagodowym wypełnieniem, oblane masełkiem, naturalną bitą śmietaną i posypane cukrem pudrem i cynamonem. Długo opierałem się temu daniu, jednak wiedziałem, że gdy zechcę je w końcu spróbować, zrobię to właśnie tutaj. Niebo w gębie!




- Restauracja otwarta jest codziennie w godzinach 10:00 – 16:00
- W restauracji obowiązuje samoobsługa. Zamawia się w salce wewnątrz obiektu. Podczas zamawiania dostajemy numerek. Następnie jesteśmy wywoływani z okienka wybiegającego na zewnątrz. Tam też odnosimy puste talerze
- Obiekt oferuje usługi noclegowe
- Niespełna kilometr ponad chatą znajduje się pośrednia stacja kolejki gondolowej z Peca pod Śnieżką na Śnieżkę
- W górskiej chacie darmowe toalety dla klientów. Dla pozostałych drobna opłata (chyba 20 KCZ)
- Informacje na temat parkingów w Pecu pod Śnieżką znajdziecie tutaj
Lokalizacja na mapie
Górska chata Růžohorky – jak dojść?
W miejsce można dotrzeć od góry – ze Śnieżki lub pośredniej stacji kolejki gondolowej na ten szczyt, od dołu – szlakiem z Peca pod Śnieżką i od boku – różnymi wariantami z Velkej upy. Poniżej kilka najprostszych nawigacyjnie propozycji.
Trasa z miejscowości Pec pod Śnieżką
Trasa z miejscowości Velka Upa
Trasa z Równi pod Śnieżką – schronisko „Dom Śląski”
Jeżeli ten tekst Cię zaciekawił, sprawdź także inne atrakcje Karkonoszy orazciekawe miejsca w SudetachCo możesz jeszcze zrobić?

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.
Dodaj komentarz