Już w sobotę 19 czerwca w Bogatyni rozpocznie się 2. edycja Rajdu Kotliny Turoszowskiej. Na Górne Łużyce zjadą się miłośnicy wędrówek z niemal całej Polski. Uczestnicy będą mieli do pokonania niespełna 60-kilometrową trasę, co przy spodziewanych upałach dla wielu będzie nie lada wyzwaniem! To właśnie ze względu na wysokie temperatury w trakcie poprzedniej edycji wydarzenia w kuluarach mówi się o nim, że to istny „Rajd Prażynek”. Jak będzie w tym roku? Zapraszamy na odprawę!
2. edycja Rajdu Kotliny Turoszowskiej odbędzie się już za kilka dni. Poniżej przedstawiamy istotne informacje, które mogą być przydatne zarówno dla uczestników, jak i kibiców.
Harmonogram
Harmonogram II Rajdu Kotliny Turoszowskiej prezentuje się następująco:
5.00 – 5.55 – wydawanie pakietów startowych
5.30 – 5.45 – rozgrzewka
5.50 – 6.00 – przywitanie uczestników, przekazanie zasad
bezpieczeństwa i spraw organizacyjnych
6.00 – start Rajdu
10.00 – 22.00 – wydawanie dyplomów i medali uczestnikom
kończącym Rajd
22.00 – koniec limitu czasowego
Klikanie w reklamy robi różnicę! 🙂
Baza i parking
Baza tegorocznej edycji Rajdu zostanie zorganizowana przy OSiR w Bogatyni przy ul. Białogórskiej 28. W tym miejscu przed startem wydawane będą numery i pakiety startowe, odbędzie się odprawa, start, a także finisz. Przy OSiR znajdować będzie się też oficjalny parking wydarzenia, który pomieści około 50 aut.
Rejestracja przedstartowa
Rejestracja przedstartowa polegać będzie na potwierdzeniu swojej obecności na wydarzeniu oraz odbiorze pakietu startowego. W pakiecie uczestnicy znajdą, m.in. numer startowy, który należy przypiąć w widocznym miejscu, np. do plecaka. Bardzo ważna jest też karta startowa, którą bierzemy ze sobą na trasę, aby zbierać na niej potwierdzenia z Punktów Kontrolnych.
Punkty Kontrolne
Na trasie zorganizowanych zostanie siedem Punktów Kontrolnych, z których trzy będą także pełnić funkcję bufetów z wodą, owocami, czy przekąskami. Pozostałe cztery Punkty Kontrolne będą lotne, a startujący nie będą znali ich lokalizacji. Uczestnik biorący udział w Rajdzie musi zameldować się na wszystkich Punktach Kontrolnych oraz zebrać z nich potwierdzenie. Potwierdzeniem będzie pieczątka wbita na kartę startową, którą trzeba okazać na mecie.
Trasa
Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 58 kilometrów z łączną sumą podejść wynoszącą około 1200 metrów. Trasa będzie miała charakter pętli ze startem oraz metą przy OSiR Bogatynia. Podczas Rajdu obowiązywać będzie limit czasowy wynoszący 16 godzin.
Zobacz też: Trasa II Rajdu Kotliny Turoszowskiej: parametry, przebieg, punkty kontrolne
Trasa oznakowana będzie za pomocą pomarańczowej kredy w sprayu oraz taśmy żółto-czarnej. Dodatkowo uczestnik w pakiecie startowym otrzyma papierową mapę z oznaczoną trasą. Zachęcamy do prześledzenia trasy na zamieszczonej poniżej mapce. Polecamy także pobranie śladu gpx na swoje urządzenia.
Warunki pogodowe
W dniu Rajdu spodziewana jest wysoka temperatura powietrza. Zgodnie z prognozą już w trakcie startu ma być ponad 20 stopni Celsjusza i bezchmurne niebo. Prawdziwe „piekiełko” ma się jednak rozpocząć dopiero po godz. 14:00, kiedy to słupek rtęci ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza.
Choć do startu pozostało jeszcze kilka dni, już teraz warto pomyśleć o zabraniu ze sobą nakrycia głowy, chusty turystycznej, okularów oraz kremu z filtrem. Warto zadbać również o prawidłową gospodarkę płynami. W trakcie upałów lepiej mieć te dodatkowe pół litra wody, niż nie mieć.
Organizator
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rajdu Kotliny Turoszowskiej. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów zalecamy kontakt: Piotr Rodzik (694504427), Rafał Mazurkiewicz (504025815), Konrad (603603938) lub mailowo r_k_t@wp.pl.
Co możesz jeszcze zrobić?- Polub nasz profil na Facebooku
- Obserwuj nas na Instagramie
- Zostań naszym Patronem na patronite.pl
- Czerp wiedzę, dziel się doświadczeniami, komentuj, udostępniaj i klikaj w reklamy 😉
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.