XVIII Prudnicki Maraton Pieszy odbędzie się 12 września. Organizatorzy przygotowali kilka tras o zróżnicowanej długości. Areną wrześniowych zmagań będą niewielkie, jednak malownicze Góry Opawskie. To jedna z nielicznych długodystansowych imprez dla piechurów, które odbędą się w 2020 roku. Dotychczas nie mieliście okazji na udział w tym wydarzeniu? Przyjedźcie do Prudnika – bo kiedy, jak nie teraz?

XVIII Prudnicki Maraton Pieszy odbędzie się 12 września na południowych krańcach województwa opolskiego. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali cztery trasy o zróżnicowanej długości. Będą to: trasa rodzinna (10 km), trasa średnia (19 km), trasa czeska (24 km) oraz trasa duża (50 km). Każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Start wszystkich tras będzie miał miejsce w Parku Miejskim w Prudniku.
Opłata startowa jest symboliczna i wynosi 5 złotych w przypadku dzieci oraz 10 złotych dla osób dorosłych. Zapisy na trasy rodzinną, średnią oraz czeską zostaną przeprowadzone w dniu maratonu. Rejestracja uczestników odbędzie się w altanie w prudnickim parku. W przypadku osób chcących wystartować na trasie 50-kilometrowej wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez dokonanie przelewu na konto organizatora. Zapisy na trasę dużą potrwają do 7 września 2020 roku.


Udział w maratonie, to świetna okazja do poznania malowniczych Gór Opawskich położonych na obszarze Sudetów Wschodnich. Osoby startujące na koronnym dystansie wejdą nawet na najwyższy szczyt tego pasma, jakim jest Biskupia Kopa (890 m n.p.m.).
XVIII Prudnicki Maraton Pieszy – przebieg trasy dużej (50 km)

XVIII PMP zorganizują PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku wraz z Tygodnikiem Prudnickim. Po raz kolejny mamy przyjemność objąć to wydarzenie patronatem medialnym. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!
Przydatne linki:
Zobacz szczegóły dotyczące zapisów na XVIII Prudnicki Maraton Pieszy na stronie wydarzenia
Kalendarz górskich imprez długodystansowych dla piechurów 2020

Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.
Dzięki za podanie informacji!
Przyjemność po naszej stronie 🙂