XVIII Prudnicki Maraton Pieszy odbędzie się 12 września. Organizatorzy przygotowali kilka tras o zróżnicowanej długości. Areną wrześniowych zmagań będą niewielkie, jednak malownicze Góry Opawskie. To jedna z nielicznych długodystansowych imprez dla piechurów, które odbędą się w 2020 roku. Dotychczas nie mieliście okazji na udział w tym wydarzeniu? Przyjedźcie do Prudnika – bo kiedy, jak nie teraz?
XVIII Prudnicki Maraton Pieszy odbędzie się 12 września na południowych krańcach województwa opolskiego. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali cztery trasy o zróżnicowanej długości. Będą to: trasa rodzinna (10 km), trasa średnia (19 km), trasa czeska (24 km) oraz trasa duża (50 km). Każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Start wszystkich tras będzie miał miejsce w Parku Miejskim w Prudniku.
Opłata startowa jest symboliczna i wynosi 5 złotych w przypadku dzieci oraz 10 złotych dla osób dorosłych. Zapisy na trasy rodzinną, średnią oraz czeską zostaną przeprowadzone w dniu maratonu. Rejestracja uczestników odbędzie się w altanie w prudnickim parku. W przypadku osób chcących wystartować na trasie 50-kilometrowej wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez dokonanie przelewu na konto organizatora. Zapisy na trasę dużą potrwają do 7 września 2020 roku.
Udział w maratonie, to świetna okazja do poznania malowniczych Gór Opawskich położonych na obszarze Sudetów Wschodnich. Osoby startujące na koronnym dystansie wejdą nawet na najwyższy szczyt tego pasma, jakim jest Biskupia Kopa (890 m n.p.m.).
XVIII Prudnicki Maraton Pieszy – przebieg trasy dużej (50 km)
XVIII PMP zorganizują PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku wraz z Tygodnikiem Prudnickim. Po raz kolejny mamy przyjemność objąć to wydarzenie patronatem medialnym. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!
Przydatne linki:
Zobacz szczegóły dotyczące zapisów na XVIII Prudnicki Maraton Pieszy na stronie wydarzenia
Kalendarz górskich imprez długodystansowych dla piechurów 2020
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.
Dzięki za podanie informacji!
Przyjemność po naszej stronie 🙂