XI Ekstremalne ZnO „Mordownik” odbędą się 10 września bieżącego roku w okolicach Łącka. Ta niewielka miejscowość na pograniczu Beskidu Wyspowego i Beskidu Sądeckiego przez trzy dni będzie gościła uczestników rywalizujących na orientację na trasach pieszych i rowerowych.
Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w jak najkrótszym czasie umieszczonych w terenie Punktów Kontrolnych w formie biało-czerwonych lampionów. Punkty te oznaczone będą na mapie Compass (wydawane przez organizatora), a kolejność ich zdobywania jest dowolna. Do nawigacji pomiędzy PK niezbędny będzie kompas. Bez orientacji w terenie ani rusz!
XI Ekstremalne ZNO „Mordownik” to klasyczne zawody na orientację w ramach których przygotowano trzy trasy piesze i dwie rowerowe. TP10 to trasa rekreacyjna z dystansem 10 km i limitem czasowym 7 godzin. To propozycja dla rodzin.
TP25 to odpowiednio 25 km i 10 godzin limitu. Ta trasa przeprowadzana jest w formie matematyczno-przygodowego rajdu na orientację, gdzie oprócz zaliczania Punktów Kontrolnych, na uczestników czekać będą różnego rodzaju łamigłówki i zadania. Dobry wybór dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z orienteeringiem.
TP50 to trasa o długości 50 km rozgrywana w ramach Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Na jej pokonanie uczestnicy będą mieli 14 godzin. Dodatkowo do pokonania będzie 2000 metrów przewyższeń. W połowie trasy zorganizowany będzie bufet ku pokrzepieniu ciała i umysłu.
Dla miłośników dwóch kółek wytyczono trasy TR50 (50 km i 10 h limitu) oraz TR130 (130 km i 14 h limitu). Ta druga trasa zaliczana będzie do Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację.
W ramach opłaty uczestnicy otrzymają pakiety z pamiątkowym gadżetem oraz upominkami od lokalnych firm, m.in. batoniki Miodowy Kłos od Pasieki Łysoń, zdrowe soki od Sok z Gór. Na mecie na uczestników będzie czekać gorący posiłek, piwo od browaru Trzy Korony oraz loteria z nagrodami.
Miło nam poinformować, że Górskie Wyrypy kolejny rok z rzędu objęły wydarzenie patronatem medialnym.
XI Ekstremalne ZnO „Mordownik” – przydatne linki
Oficjalna strona wydarzenia
Regulamin wydarzenia
Zapisy
Co możesz jeszcze zrobić?
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.