IV Rajd „Mieroszowska Nocna Tułaczka Górska” odbędzie na początku kwietnia na obszarze Sudetów Środkowych. Jak sugeruje nazwa wydarzenia, uczestnicy będą tułać się po okolicznych górach pod osłoną nocy. I jak to bywa z mieroszowskimi imprezami – będzie krótko, ale intensywnie! Zapraszamy!
IV Rajd „Mieroszowska Nocna Tułaczka Górska” odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku. Start oraz metę wydarzenia zaplanowano w Mieroszowie (woj. dolnośląskie). Uczestnicy wyruszą na trasę o godz. 22:00 i będą mieli do pokonania 29-kilometrową trasę z sumą podejść wynoszącą około 1200 metrów.
Choć trasa na pierwszy rzut oka wydaje się dość krótka, warto zauważyć, że marszruta przeprowadzi stawkę przez Góry Suche. To niskie pasmo górskie, jednak charakteryzuje się licznymi stromiznami.
I tak od startu do mety bez przerwy można podchodzić ostro do góry, by zaraz równie obficie tracić na wysokości. Takie ukształtowanie terenu potrafi skutecznie spowolnić i wybić z równego rytmu. Mimo wszystko wszyscy zainteresowani powinni zmieścić się w limicie czasowym, ponieważ ten wynosi solidne 10 godzin.
Zapisy na IV Rajd „Mieroszowska Nocna Tułaczka Górska”
Zapisy na wydarzenie rozpoczęły się 5 stycznia i trwać będą do 24 marca 2024 roku. Rejestracja online odbywa się na portalu z zapisami ultimasport.pl. Obowiązują trzy progi opłaty startowej:
- 120 złotych (i 60 złotych dla mieszkańców gminy Mieroszów) – od 5 stycznia do 5 marca
- 130 złotych (i 65 złotych dla mieszkańców gminy Mieroszów) – od 6 marca do 24 marca
- 140 złotych (za zgodą organizatora w przypadku nieosiągnięcia limitu uczestników) – w dniu startu
Organizator ustalił limit uczestników wynoszący 500 osób. Na chwilę obecną na rajd zapisało się już nieco ponad 300 osób, zatem do dyspozycji pozostało jeszcze niespełna 200 pakietów startowych.
Organizatorem wydarzenia jest Mieroszowskie Centrum Kultury.
„Mieroszowska Nocna Tułaczka Górska” – przydatne linki
- Oficjalne wydarzenie na Facebooku
- Regulamin wydarzenia
- Formularz rejestracyjny
- Kalendarz górskich imprez dla piechurów
Więcej tego typu wydarzeń znajdziecie w naszym Kalendarzu imprez dla piechurów
Co możesz jeszcze zrobić?
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.