IV Rajd Górski Zimowa Wyrypa Gór Suchych przeniesiony. Na trasie panują ciężkie warunki. Niespełna godzinę temu organizatorzy wydali specjalny komunikat, w którym informują o rezygnacji z przeprowadzenia wydarzenia w pierwotnym terminie. Co dalej?
IV Rajd Górski Zimowa Wyrypa Gór Suchych to wydarzenie dla piechurów, które miało odbyć się 4 lutego 2023 roku na obszarze Gór Suchych (Góry Kamienne, Sudety Środkowe).
Uczestnicy mieli pokonać trasę o długości 28 kilometrów przechodzącą przez takie szczyty jak, m.in. Ruprechticki Szpiczak, Suchawa, czy Jeleniec. Mieli, ponieważ pierwotny termin rajdu został anulowany.
Od kilku dni w Sudetach Środkowych panują niekorzystne warunki. Najpierw spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, następnie w wielu miejscach na trasie pojawiły się oblodzenia. Na taką sytuację przygotowani byli zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wydarzenia.
Sytuację znacznie pogorszyła okiść. Drzewa w ciągu kilku dni oblepił lód i śnieg i gdy tylko pojawił się wiatr, te zaczęły łamać się jak zapałki. W ostatnim czasie połamane drzewa i gałęzie zerwały linie energetyczne, a w wielu miejscach wstrzymany był ruch kolejowy i drogowy.
Zobacz też: Raczki turystyczne VI.6+ Pro Traxion – sprawdzone raczki turystyczne na zimowe wędrówki
W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy imprezy po konsultacjach z Nadleśnictwem Wałbrzych, ratownikami GOPR oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Mieroszowie zdecydowali się na przeniesienie wydarzenia.
Zgodnie z treścią komunikatu IV Rajd Górski Zimowa Wyrypa Gór Suchych został przeniesiony na 18 lutego 2023 roku… by po mniej więcej pół godziny jeszcze raz zostać przeniesionym, tym razem na 25 lutego 2023 roku. Godzina i miejsce startu pozostają takie same, tj. Sokołowsko, ulica Parkowa 5, godz. 9:00.
Jeżeli osoby zapisane na rajd nie będą mogły wziąć w nim udziału w nowym terminie, powinny skontaktować się z organizatorem, który przeniesie opłatę na kolejną edycję w 2024 roku. W tym celu do dnia 12 lutego 2023 roku należy wysłać wiadomość na adres mailowy mck@mck.pl.
Zobacz też: GSS 2.0 – wirtualny szlak długodystansowy przez Sudety
Choć istnieją spore szanse na to, że w przeciągu kolejnych dni warunki pogodowe w Sudetach Środkowych ulegną poprawie, na chwilę obecną nie są znane losy innych imprez zaplanowanych w tym regionie w najbliższym czasie.
Co możesz jeszcze zrobić?
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.