Chiruca Expedition V to już ostatnia odsłona projektu realizowanego przez hiszpańskiego producenta obuwia turystycznego. W tym plebiscycie wybierane są Wasze wyprawy. Nie ważne, czy jesteście amatorami i obrane ścieżki przemierzacie spokojnym tempem, czy też realizujecie ekstremalne lub niecodzienne projekty. Tutaj każdy ma szansę na wygraną!
Wszystko zaczęło się w 2018 roku, kiedy to marka Chiruca z okazji 20-lecia na polskim rynku wyszła z inicjatywą wspierania ciekawych projektów podróżniczych. W ciągu ostatnich lat w ramach Chiruca Expedition rozdano kilkadziesiąt par profesjonalnego obuwia górskiego.
Dotychczasowo wyróżnione wyprawy były rozmaite! Wśród nich znalazło się wejście na Kilimandżaro, podróż poślubna przez Gruzję, Oman do Nepalu i przejście Annapurna Circuit, czy wędrówka długodystansowym szlakiem GR20 na Korsyce!
Było też wiele mniej spektakularnych, ale nadal interesujących wypraw, których sporą część stanowiły eskapady po najdłuższych szlakach w Polsce, m.in. po Głównym Szlaku Beskidzkim.
Przedostatnim etapem projektu będzie głosowanie na Facebooku, które odbędzie się w dniach 01 – 31 maja 2022 roku. Wyprawa, która otrzyma największą ilość lajków na tej platformie, zostanie zwycięzcą piątej edycji projektu! Dodatkowo zostaną wybrane jeszcze cztery Wasze propozycje!
Później nie pozostanie już nic innego jak realizacja swoje wyprawy marzeń! To co? Może ktoś z naszych czytelników weźmie udział w Chiruca Expedition V?! Jeśli tak – koniecznie się z nami skontaktujcie!
Chiruca Expedition V – harmonogram projektu
- Do 30.04.2022 roku – zgłoszenia do konkursu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego
- Do 01.05.2022 roku – ogłoszenie zakwalifikowanych do konkursu wypraw
- 01 – 31.05.2022 roku – głosowanie na Facebooku
- Do 10.06.2022 roku – wyłonienie 5 wypraw, które otrzymają wsparcie w 2022 roku
- Do 31.12.2022 roku – ostateczny termin rozpoczęcia zgłoszonych wypraw
Chiruca Expedition V – przydatne linki
Co możesz jeszcze zrobić?
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Przez ostatnią dekadę przeszedł w górach ponad 20 000 km. Twórca projektu Górskie Wyrypy. Od 2013 roku promuje imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie kilkadziesiąt startów w takich wydarzeniach. Sudety to jego mała ojczyzna. Je też lubi promować.