Bouda Klínovka posadowiona jest na wysokości 1227 metrów n.p.m nad doliną, którą spływa Klínový potok. Jakby popatrzeć na mapę Karkonoszy, obiekt położony jest niemal idealnie w połowie drogi pomiędzy Szpindlerowym Młynem a Pecem pod Śnieżką. I – nie przedłużając – tutaj dobrze karmią!

Bouda od 2007 roku wchodzi w skład Górskiego Rancza Klínová bouda. To najwyżej w Czeskiej Republice położona farma. Łąki na których wypasane jest bydło rasy Highland, sięgają 1350 metrów n.p.m. I nie wspominam o tym bez powodu!




Zobacz też: Ścieżka edukacyjna Čertova strouha, czyli Czarcia Struga w Karkonoszach
Mało tego, na specjalne życzenie odwiedzających można zamówić stek, tatara na grzance, żeberka, czy kolano na piwie. Wszytko to z karkonoskiej i ekologicznie wyprodukowanej wołowiny. Zdecydowanie to miejsce dla smakoszy, którzy podobnie jak my, górskie wędrówki lubią łączyć zw smacznym jedzeniem.

- Ceny potraw z mięsa w tutejszej restauracji są wyższe niż w wielu karkonoskich boudach, jednak jest to podyktowane wysokiej jakości produktami
- W miejsce nie można dojechać samochodem. Można tu dotrzeć pieszo (w jedną stronę od 5- do 8-km), m.in. ze Szpindlerowego Młynu lub Peca pod Śnieżką
- Mniej wprawieni piechurzy mogą skorzystać z kolejki linowej Szpindlerowy Młyn – Pláně. Kolejka kręci od maja do września w godz. 8-18, wjazdy co 30 minut
- W okolicznych miejscowościach znajduje się sporo parkingów. Część z nich w okresie letnim jest darmowa. W sezonie zimowym koszt pozostawienia na nich samochodu waha się od 100-do 200 CZK
Lokalizacja na mapie
Bouda Klínovka – jak dojść?
W opisywane miejsce można dotrzeć na wiele sposobów, jednak najpopularniejsze są wędrówki z miejscowości Strážné, Szpindlerowy Młyn oraz Pec pod Śnieżką. Poniżej znajdziecie kilka propozycji tras.

Trasa zielonym szlakiem ze Szpindlerowego Młynu
Trasa zielonym szlakiem z Peca pod Śnieżką Trasa z miejscowości Strážné (kamieniołom) Zobacz też inne ciekawe miejsca w czeskich Karkonoszach (kliknij!)
Turysta. Długodystansowiec. Eksplorator. Co roku przemierza ponad 2000 km po górach, głównie Sudetach, które uważa za swoją małą ojczyznę. Twórca projektu Górskie Wyrypy, współorganizator górskich maratonów, górski przewodnik. Od 2013 roku promuje i wspiera imprezy długodystansowe dla piechurów. Ma na koncie ponad 30 startów w takich wydarzeniach.
Dodaj komentarz